top of page

REDUKCJA OPŁATY MOCOWEJ
- DORADZTWO

Od 2021 roku przedsiębiorstwa płacą dodatkowo 102, 60 zł za każdy 1 MW konsumowany w godzinach od 7:00 do 22:00 podczas dni roboczych. Przy dużym zużyciu stanowi to znaczne obciążenie i dodatkowy koszt - na każdej fakturze pozycja - opłata mocowa.

Opłata mocowa  jest pobierana od wszystkich odbiorców energii elektrycznej. Jest to kwota, która przeznaczana jest na poczet sfinansowania kosztów rezerwy mocy w systemie energetycznym.

Rozwiązujemy problem dodatkowego wysokiego kosztu, który pojawił się na fakturach zakupowych - zwiększenia wydatków po stronie dostarczania zasilania dla biznesu.

Zajmujemy się odzyskiwaniem środków z tzw. rynku mocy. Niektóre przedsiębiorstwa odzyskują rocznie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Maksymalnie można otrzymać 100 000 zł od 1 MW rocznie. 

Uczestnikiem usługi może być każdy zweryfikowany podmiot, posiadający zdolność nawet niewielkiej redukcji zapotrzebowania na moc. Dostosowujemy cały proces, a nasi eksperci są wsparciem przez cały czas rozliczeniowy. Mają Państwo pełne bezpieczeństwo i kontrolę nad procesem. Nasi klienci to między innymi zakłady przemysłowe, przetwórcze, produkcyjne, chłodnie, hotele, kopalnie, cementownie. Wynagrodzenia dla przedsiębiorstw sięgają do kilkuset tysięcy złotych.

Co można uzyskać:

  • regularne wynagrodzenie za gotowość do ewentualnej kontrolowanej redukcji i wspierania Polskich Sieci Energetycznych

  • darmowy dostęp do urządzeń i programu, który pozwala monitorować zużycie energii - dzięki czemu oszczędzą Państwo dodatkowe pieniądze.

  • z wyprzedzeniem otrzymają Państwo informację o możliwości wystąpienia stopni zasilania lub blackout’u

 

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią przygotujemy Państwu niezobowiązującą ofertę.

 

bottom of page